Aktualności Aktualności

Zapraszamy na rajd pieszy do Nadleśnictwa Białowieża!

W wakacje na terenie nadleśnictw Puszczy Białowieskiej, w każdą sobotę organizowane są piesze rajdy z leśnikami. Następny rajd odbędzie się za tydzień w sobotę, tj. 12 sierpnia br. w Nadleśnictwie Browsk oraz wyjątkowo, z racji długiego weekendu także w Nadleśnictwie Białowieża, w niedzielę, tj. 13 sierpnia br.

Impreza odbywa się rotacyjnie, co tydzień w innym puszczańskim nadleśnictwie. Podczas spaceru można nie tylko spróbować swoich sił przy odbiórce drewna, rozpoznawaniu liści, ale również wytężyć wzrok i obejrzeć szczegóły budowy kornika drukarza. Leśnicy opowiadają o gradacji tego owada, pokazują żerowiska oraz skutki zaniechania czynnej ochrony przyrody. Czas przejścia trasy nie jest limitowany, dzięki temu przewodnicy mają możliwość odpowiedzenia na wszystkie pytania uczestników.

Na każdej trasie leśnicy planują zadanie sprawnościowe. Należy przejść labirynt bez dotykania lin przeciągniętych miedzy drzewami. Łatwe na pierwszy rzut oka zadanie przyprawia wiele trudności, ale powoduje jeszcze więcej śmiechu.

Chętnych na spacer po leśnych duktach zapraszamy o pełnych godzinach od 10:00 do 13:00 do Ośrodka Edukacji Leśnej „Jagiellońskie”.

Zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku. Oczywiście wstęp wolny.

Przyjedź do Puszczy Białowieskiej i chodź z nami.